Sfântul Apostol Andrei, rugăciunea de mulțumire

30 Noiembrie 2017

Data de 30 noiembrie este una importantă pentru toți creștinii ortodocși, în deosebi pentru românii ce împărtășesc această religie deoarece atunci sărbătorim unul dintre cel mai mare sfânt, și anume, pe Sfântul Apostol Andrei. I-am menționat în deosebi pe creștinii ortodocși români, deoarece, El este, după cum fiecare dintre noi știe, ocrotitorul României și singurul apostol ce a propovăduit cuvântul Domnului pe teritoriile țării noastre. Întrucât, această data este una atât de importantă, parohia Boiștea, și-a păstrat tradiția, iar în seara de 30 noiembrie, la ora 17, a fost desfășurată rugăciunea de mulțumire pentru anul ce abia a trecut, ce a fost încheiată cu un mini-concert al corului Domnul Trandafir de la școala Boiștea (coordonat de către doamna învățătoare Mihaela Grigore) și al corului parohiei Boiștea Copii ai aceluiași Dumnezeu în cinstea zilei de 1 decembrie.