Începutul anului școlar, alături de Hristos

6 Octombrie 2021

Orice lucru începe cu Dumnezeu. Pentru ca toți elevii să aibă un an școlar cu rezultate foarte bune la învățătură, rugăciunea trebuie să fie nelipsită. Așadar, pe data de 12 septembrie, în parohia noastră, părintele a săvârșit rugăciuni pentru luminarea minții, ajutor la examene și un nou an școlar roditor. Toți copiii parohiei și nu numai, au fost așteptați în mijlocul lui Hristos, pentru a pune început bun, așa cum se cuvine.

De asemenea, în prima zi de școală, se rostesc rugăciuni și se face o slujbă de Te Deum înainte de deschidere. Părintele nostru paroh a binecuvântat începutul de an la Școala "Domnu` Trandafir", Boiștea, urându-le succes elevilor, răbdare și înțelepciune dascălilor.

Mereu, atunci când vom avea nevoie, Dumnezeu ne va fi alături, deci rugăciunea trebuie să fie nelipsită din viețile noastre și nu trebuie să uităm să-i mulțumim lui Dumnezeu pentru tot binele primit.