Deschiderea sezonului de colinde

10 Decembrie 2018

Magia iernii și-a facut simțită prezența cu totul chiar în duminica în care, paradoxal, zăpada a început să se topească; astfel pe data de 9 decembrie 2018, grupul catehetic "Copii ai aceluiaşi Dumnezeu" a inaugurat la biserica din parohia Boiştea deschiderea sezonului de colinde cu un mic pachet de colinde ce pot aduce zâmbetul pe orice făţişoară. Acest mic pachet a fost doar ca o pregătire pentru minunatele colinde pe care aceeaşi copii frumoşi le vor interpreta la cea de a V-a ediţie a Concertului de Colinde al parohiei Boiştea din data de 18 decembrie 2018, ora 15:00. De asemeanea, în ziua de duminică enoriaşii din Boiştea au fost invitaţi, din nou, să ia parte la concertul de anul acesta.

Următorul loc oficial în care copiii şi tinerii grupului catehetic vor răspândi fericire este Casa Culturii "Ion Creangă" din Tîrgu Neamţ, unde vor participa la Festivalul de Colinde pentru Corurile Parohiale "Lumina lui Hristos" din data de 16 decembrie 2018, începând cu ora 17.