Campionatul de fotbal al Arhiepiscopiei Iașilor, etapa pe Protopopiat

3 Iunie 2021

Campionatul de fotbal al Arhiepiscopiei Iașilor, etapa pe Protopopiat a avut loc sâmbătă, pe data de 15 mai 2021. Acesta s-a desfășurat în sala de sport de la Seminarul Teologic, Mănăstirea Neamț.

Cele 8 echipe participante, formate din tineri cu vârsta cuprinsă între 14 și 18 ani, aparținând Parohiilor: Preutești, Boiștea, Bălțătești, Stânca, Pipirig1, Drehuța, Humuleștii Noi și Mănăstirea Neamț, au jucat pentru a ajunge în etapa județeană. În semifinală s-au calificat echipele aparținând parohiilor: Pipirig, Bălțătești, Boiștea și Stânca iar în finală s-au confruntat tinerii din Pipirig și Boiștea. Parohia câștigătoare a fost Pipirig, cu scorul de 2- 1 pentru aceștia.

Deși anul acesta Parohia Boiștea a ocupat locul 2, sperăm ca la anul să fim iar învingători ca și în anul 2019, când am reprezentat Protopopiatul Tg. Neamț la etapa județeană.