Nașterea Domnului

Viața parohiei Ianuarie 1, 2016

Spiritul Crăciunului s-a instaurat în sufletele noastre cu mult înainte ca acesta să sosească și poate că acesta este motivul pentru care biserica a fost plină în ziua Nașterii lui Hristos. Enoriașii au venit cu mic, cu mare să participe la slujbă în această zi atât de mare iar la sfârșitul slujbei, copiii de la școala din sat ne-au mai colindat odată. Dintre aceștia, două fetițe (Delia Cojocaru și Daria Cărămidă) s-au remarcat în mod deosebit, cântând fiecare câte o colindă care a adus chiar  lacrimi în ochii celor ce le-au ascultat. Bineînțeles că Moș Crăciun nu a uitat nici anul acesta de copiii săi, așa că la sfârșitul slujbei, micuții au primit câte un cadou dulce.

P.S.: Vă invităm să vedeți cântecele celor două fete, Delia și Daria, în secțiunea Video.