Foile parohiale

24 Iulie 2021

Un proiect nou al grupului catehetic "Copii ai aceluiași Dumnezeu'' început anul acesta este foaia parohială. Lunar, grupul liceal, respectiv gimnazial lansează câte un număr realizat de tinerii parohiei.

Foaia parohială a grupului liceal intitulată "Inima Bisericii" abordează câte trei subiecte pe care copiii de la liceu le dezbat, fiecare ajungând la rândul său să scrie câte un articol. De asemenea, fișa grupului gimnazial intitulată "Cuvântul tinerilor" prezintă în fiecare lună câte trei articole ce își păstrează structura încă de la început: un sfânt și o sărbătoare, reprezentative pentru luna respectivă și o întrebare pe care oamenii din ziua de azi și-o adresează tot mai des.

În data de 18.07.2021 s-a lansat cea de-a patra ediție a acestei foi parohiale. Cele două reprezentante ale grupului liceal și gimnazial au prezentat foile în fața enoriașilor parohiei care ne susțin în acest proiect și așteaptă cu drag de fiecare dată să le citească.