8 Martie-Ziua Internațională a Femeii

12 Martie 2020

Ziua internațională a femeii este celebrată în multe țări din întreaga lume. Este o zi în care femeile sunt apreciate pentru toate sacrificiile pe care le fac pentru cei dragi, pentru grija de zi cu zi. Mamele, bunicile sunt cele care îndreaptă pașii celor mici spre rugăciune, spre Sfânta Biserică, insuflând copiilor dragostea pentru Dumnezeu. Rolul mamei este un dar divin pentru că ”Mamele sunt înzestrate cu dragoste diferită de orice altă dragoste de pe fața pământului.”

Copiii grupului catehetic ”Copii ai aceluiași Dumnezeu” au sărbătorit toate femeile credincioase prezente la Sfânta Liturghie în biserica noastră, oferindu-le câte un trandafir.

Prin grija pe care o arătăm la rândul nostru ființelor dragi ce ne înconjoară, astăzi avem prilejul de a le mulțumi.